Açılış törenine Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar, Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, Tarım ve Orman Bakanlığı bürokratları, sivil toplum örgütü temsilcileri ve öğrenciler katıldı.

Açılış konuşmasını Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Hüseyin Atar yaptı. Atar, tarımın dünya genelinde stratejik öneme sahip olduğunu vurgulayarak, iklim değişikliğinin etkilerinin her geçen gün arttığını belirtti.

Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar ise konuşmasında yapay zeka teknolojisinin tarım alanında etkin ve verimli bir şekilde kullanılması gerektiğini vurguladı.

Bakan Yumaklı ise üreticilerin desteklenmesi gerektiğini ve Türkiye'nin tarımsal üretim potansiyeline dikkat çekti.

Tarımsal Girdi Enflasyonunda Rekor Yükseliş Devam Ediyor! Tarımsal Girdi Enflasyonunda Rekor Yükseliş Devam Ediyor!

Özellikle gençlere ve kadınlara yönelik pozitif ayrıcalıkların olduğunu belirten Bakan Yumaklı, "Üretmek için varsanız, bizler her zaman sizler için varız" dedi. Yumaklı, Ankara Üniversitesi'ne ve katılımcılara teşekkür ederek, festivalin Türk tarımına hayırlı olmasını diledi.

Ziraat fakültesi kampüsünde gerçekleşen AgriFest Kariyer Günleri ve Cansuyu Bayramı 13-15 Mayıs  tarihlerinde 3 gün boyunca devam edecek.

9F2D530A 7026 40C4 B9Bc 5C62D57D17A0