1 Mart 2023 tarihinde sessiz sedasız Türkiye Tarımsal Süt Üreticileri Merkez Birliği tarafından yapılan genel kurul ile ilgili iddialar çığ gibi büyümeye devam ediyor.

sut-ureticileri-merkez-birligi-baskani-keskin-ciftcilik-benim-yasam-tarzim

Asrın felaketi olarak nitelendirilen en az 30  birliğinin deprem bölgesinde olmasına rağmen yapılan genel kurulun ardında yatan sır perdesi nedir?

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın genel kurul ile ilgili görüş yazısına istinaden ve hiçbir bakanlık temsilcisinin katılmadığı seçim neden yapıldı?  TSUMB Başkanı Tevfik Keskin’in bu kadar acı varken seçim yapmasının nedeni nedir?  Sorusu  kamoyunun merak konusu oldu.

1 Mart 2023 tarihinde gerçekleştirilen seçimin altında neler yatıyor? Seçim ile ilgili Hazirun listesi asıldı mı? Hazirun listesi Genel Kurul Üyeleri ile paylaşıldı mı?  1 Mart tarihinde saat 10.00’da başlanacağı açıklanan seçim 11.40’da başladı mı? Hazirun listesinde çoğunluk sağlanabildi mi?  Seçimin yapıldığı salona görüntü alınabilmesi için basın neden içeri alınmadı? Merkez birliği başkanı Keskin;  üye birliklere güven vermiyor mu?

Son Dakika: Benzine ve Motorine İndirim Müjdesi! Son Dakika: Benzine ve Motorine İndirim Müjdesi!

Edinilen bilgiye göre, Üyelerin hayali imza ile ilgili şüpheleri var. Bu iddialar doğru mu? Merkez birliği Başkanı Keskin; konuyla ilgili ne düşünüyor?  Merkez birliği İktisadi işletme kapsamında işlettiği kaç şirketi var? Şirket yönetimi kimlerden oluşuyor? Bu şirketlerin denetimleri kim ya da kimler tarafından yapılıyor? Şirket yönetiminin huzur hakları var mıdır?

Başkan Keskin kaç asgari ücret maaş alıyor? Keskin’in huzur hakkı nedir?

Merkez Birliğinde oluşan 10 kişilik Yüksek Danışma Kurulu Üyelerinde kimler var?  Danışma Kurulunun huzur hakları var mı? Danışma kurulunun görevleri nelerdir? Danışma Kurulunun konaklama ve diğer harcamaları Merkez Birliği tarafında mı karşılanıyor? Danışma Kurulunun bu zamana kadar oluşturduğu projeler var mıdır?

Kamuoyu ve Eli nasırlı üreten üretici bu konuları merak ediyor?

Bütün bu sorulara açıklık getirmek isterse haber sitemiz ve dergimiz açık...

WhatsApp Image 2023-03-01 at 17.20.01

Editör: Haber Merkezi