84 saat süren eğitimlerde tohum alma, fide dikim öncesi toprak hazırlığı, sulama, hastalık ve zararlılar ile doğal mücadele yöntemleri, kompost hazırlama, kardeş bitki ekiminin yararları gibi tohum ekiminde hasat dönemine kadar yetiştiriciliğin her aşamasını içeren konular anlatılıyor. Kurs bitiminde, Mamak Belediyesi tarafından dağıtımı yapılan sebze fideleri ve bahçeler kontrol edilerek teknik destek sağlanıyor.

Belediye bünyesinde görev alan ziraat mühendisleri ve ziraat teknikerleri, kırsal ilçelerde sebze, meyve yetiştiriciliği yapan üreticilerin sorunlarını yerinde inceleyerek çözüme kavuşturuyor.

Bakan Yumaklı Açıkladı: 31 Milyar Dolar İhracat Geliri Elde Edildi! Bakan Yumaklı Açıkladı: 31 Milyar Dolar İhracat Geliri Elde Edildi!

Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, “Üreten Mamaklı çiftçilerimizin her zaman yanındayız. Hibe destek programlarımızla, tarım konulu eğitimlerimiz ve daha birçok destek ve projemizle Mamak’ta tarımı desteklemeye, iyi tarım yapılması için ne gerekiyorsa hayata geçirmeye devam edeceğiz. Mamak ilçemizi, kırsal mahallelerimizde üretimi destekleyerek tarım noktasında gelişmiş ilçe seviyesine getirmeyi amaçlıyoruz” dedi.