Hasat faaliyetlerini yerinde inceleyen Belediye Başkanı Rasim Arı, hasat sonrasında elde edilecek buğdayların çeşitli işlemlerden geçerek un haline getirilip ihtiyaç sahibi ailelere dağıtılacağını belirtti.

Nevşehir Belediyesi, vatandaşları tarıma teşvik etmek amacıyla Çat Kasabası ve Sulusaray Kasabasında mülkiyeti kendisine ait olan toplam 60 dönüm arazide buğday ekimi gerçekleştirdi. Nevşehir Belediyesi’nin yerli tohum ile buğday üretimi yaptığı tarım arazilerde hasat başladı.

Biçerdöverler aracılığıyla gerçekleştirilen hasat çalışmalarını başkan yardımcısı Hasan İler ile birlikte yerinde inceleyen Belediye Başkanı Rasim Arı, yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Belediye Başkanı Rasim Arı;

Kraliyet Sofrasının Gözdesi Hasat İçin Gün Sayıyor! Kraliyet Sofrasının Gözdesi Hasat İçin Gün Sayıyor!

"Hasadımız bereketli olsun. Hasat sonrasında elde edilecek olan buğdaylar çeşitli işlemlerden geçerek un haline dönüştürülecek ve ihtiyaç sahibi ailelere Turkuaz Masa aracılığıyla dağıtılacak." dedi.

Arı, bu sayede hem belediyeye ait boş arazilerin değerlendirilerek üretimin teşvik edileceğini hem de ihtiyaç sahibi ailelere destek olacaklarını ifade etti.

Editör: Haber Merkezi