Bin dönüm arazi sahibi olan çiftçiler, baskenttarim.ankara.bel.tr adresi üzerinden başvuruda bulanabilecek. Başvuru sürecinin tamamlanmasının ardından çiftçilere BelPlas üretimi sıvı gübre desteğinde bulunulacak.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkentli çiftçilere yılın farklı zamanlarında çeşitli kırsal desteklerde bulunmaya ve tarım ile hayvancılığın geliştirilmesine katkı sağlamaya devam ediyor.

Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı, çiftçilere sıvı gübre desteği için başvuru sürecini online olarak 27 Temmuz tarihinde başlattı.

Yavaş: “Çiftçimizin Yanındayız”

Sıvı gübre desteği için başvuruların başladığını sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımla duyuran Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Yerli üreticinin kalkındırılması ve tarımsal üretimin desteklenmesi amacıyla çiftçimizin yanındayız. Başkentli üreticilere sağladığımız ‘Sıvı Gübre’ desteği ile tarımsal üretim hacminin büyümesi için var gücümüzle çalışıyoruz” dedi.

Yavaş, destekten faydalanmak isteyenlerin baskenttarim.ankara.bel.tr adresinden başvuruda bulunabileceklerini de kaydetti.

 Gübre desteğinden bin dönüm arazi sahibi olan çiftçiler faydalanacak

Buzağı Destek Başvuruları Başladı! Son Başvuru Tarihi Ne Zaman? Buzağı Destek Başvuruları Başladı! Son Başvuru Tarihi Ne Zaman?

BelPlas AŞ tarafından üretilen sıvı gübre desteğinden faydalanmak isteyen yerli üreticiler baskenttarim.ankara.bel.tr adresi üzerinden başvuruda bulunabilecek. Artan tarım maliyetleri karşısında kırsal desteklerini artıran ABB, bin dönüm arazi sahibi olan yerli üreticilere sıvı gübre desteği verecek.

Elektronik ortamda alınan başvuruların ardından çiftçilere, BelPlas üretimi olan sıvı gübre desteğinde bulunulacak.