Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6’lık iki yıkıcı depremin ardından yardımlar devam ediyor. Asrın felaketi olarak adlandırılan ve  11 İlde  büyük hasarlara yol açan deprem bölgesine Sivil toplum örgütlerinin yardımları akın akın devam ediyor. Yaraların sarılması için hem devlet hem de sivil toplum kuruluşları açtıkları yardım kampanyaları doğrultusunda yardımları deprem bölgesine ulaştırıyor.

Anadolu İzlenimleri olarak bizlerde Sivil toplum kuruluşları ile birlikte deprem bölgesinde depremzede üreticilerin yanında olmaya, yaralarını sarmaya devam ediyoruz.

WhatsApp Image 2023-02-15 at 14.13.24 (2)

Ağrı Birlik Deprem Bölgesine Koştu

WhatsApp Image 2023-03-10 at 12.08.47


Ağrı İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mehmet Nuri Samancı,   Yönetim Kurulu Üyeleri ve birlik personel kadrosu ile deprem bölgesine gitti. 
Başkan Samancı: “ Yönetim kurulu üyelerim ve birlik personellerimle 3 araç ile deprem bölgesinden Gaziantep İslâhiye ilçesinde depremde zarar gören kardeşlerimizin depremin tahribatının ne kadar acı ve büyük olduğunu yerinde gördük. İmkânlarımızın elverdiği kadarıyla görüşerek acılarını paylaştık devlet millet el ele vererek kardeşlerimizin yaraları sarılıyor ölenlere Allah’tan rahmet yaralılara Allah’tan acil şifalar diliyorum ”dedi.

Balıkesir DSYB’den, Deprem bölgesine 27 ton kesif yemi

Deprem bölgesindeki illere kuru gıda, bakliyat hijyen ürünleri, bebek maması ve bebek bezinden oluşan yardımlarını gönderdi. Balıkesir DSYB Başkanı Hasan Çetin konuyla ilgili şu açıklamaları kaydetti: “ Tarım ve Orman Bakanlığının önderliğinde 1 tır 27 ton kesif yemi Osmaniye ilindeki üreticilerimize ulaştırdık. “dedi.

balıkesir 2

Erzurum Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ve AFAD koordinasyonu ile  2000 kg kaşar ve taze peynir, 20.000 adet çiftli ekmek, 100 adet battaniye, 100 adet ayakkabı, 20 adet yatak ve baza 300 adet bere atkı, 27. Ton içme suyu ve 10 adet jeneratörü deprem bölgesine ulaştırdı. Başkan Emrullah Akpunar, yardım kampanyasını destekleyen bütün hayır severlere,  depremzedeler adına teşekkür etti.

erzurum

Erzincan DSYB ise Elbistan ilçesine Depremden zarar gören üreticilerin imdadına koştu. Başkan Faruk Günay yönetimi ile birlikte depremzede üreticilere 20 ton kesif yem sevkiyatı yaptı

erzincan 1

Giresun DSYB, Giresun Hayvan Hastanesi olarak 25 ton bir tır kesif yemi depremin ilk günlerinde Adıyaman iline gönderdi. Giresun DSYB Başkanı  Talat Çetiner, Asrın felaketi olan Depremde birlik ve beraberliğin önemini vurguladı. Birlik, beraberlik  ve dayanışma içinde yaraların sarılacağını dile getiren Başkan Çetiner, desteklerini esirgemeyen bütün hayırseverlere  teşekkür etti.

WhatsApp Image 2023-03-10 at 12.16.01

Kırklareli DSYB iki tırı ile deprem bölgesine giden sivil toplum kuruluşları arasında yer aldı. İlk Tırı Malatya İline, İkinci Tırı ise Hatay İline gönderildi.

kırklareli 1

Şimdi kenetlenme zamanı, şimdi bir olma zamanı diyen Konya DSYB Başkanı Edip Yıldız ise  Depremin ilk gününden itibaren  deprem bölgesinde olduklarını ifade etti.

konya 2

Türkiye Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği (TÜDKİYEB) Genel Başkanı Nihat Çelik, deprem bölgesine yapılan yardımlarla ilgili şu açıklamalarda bulundu.

“ 11 ilimizi etkileyen depremden dolayı büyük bir felaket yaşıyoruz. Devletimiz bölgede canla başla  depremin yaralarını sarmaya çalışırken tüm vatandaşlarımız da deprem bölgesine yardım gönderme konusunda adeta seferber oldu. Milletimiz dayanışma ve yardımlaşmanın en güzel örneklerini  sergiledi. Bu manada biz de TÜDKİYEB olarak Birliklerimizi koordine ederek 3 milyon lira civarında nakdi yardımı AFAD üzerinden bölgeye gönderdik. Ayrıca Birliklerimizin birçoğu nakdi yardımların yanında deprem bölgesinde en çok ihtiyaç duyulan başta gıda olmak üzere çeşitli malzemeleri felaket bölgesine gönderdi. Bazı Birliklerimiz canlı hayvan gönderirken bazı Birliklerimiz de üyelerinden topladıkları hayvanları kestirerek kavurma şeklinde gönderdi. Yine birçok Birliğimiz bölgede bulunan yetiştiricilerimizin en çok ihtiyaç duyduğu yem gönderiminde bulundu. Halen de yardım konusunda Merkez Birliğimiz ve Birliklerimiz güçleri nispetinde yardımlarını bölgeye göndermeye devam ediyor. Yaralar tamamen sarılıncaya kadar bölgeye yardım sağlama konusunda hassasiyetle çalışmalarımıza devam edeceğiz “

4-1

 

İflas Eden Şirketlere Bir Yenisi Daha Eklendi: 70 Yıllık Firma İflasını Duyurdu! İflas Eden Şirketlere Bir Yenisi Daha Eklendi: 70 Yıllık Firma İflasını Duyurdu!

Tokat DSYB'den Deprem Bölgesine 3 Tır Yem!

Tokat DSYB Başkanı İlhan Köten, üyelerinden toplamış olduğu 3 tır yem yardımını birlik üyeleri ile birlikte deprem bölgesinde, sahada depremzede üreticilere moral desteğinde bulunarak yem dağıtımlarını gerçekleştirdi.

Tokat DSYB’nin üyelerinden topladığı 2 tır yem, 1 tır slaj  olmak üzere toplam 3 tır yem yardımı  Adıyaman, Kahramanmaraş ve Hatay da Tarım ve Orman Bakanlığı’nın kontrolünde  üreticilere teslim edildi.

tokat 2

Uşak DSYB Başkanı Ahmet Yılmaz, Birlik olarak Deprem bölgesindeki yetiştiricilere dağıtılmak üzere Kahramanmaraş ve Hatay illerine 2 tır İle  52 Ton Paketlenmiş Mısır Silajı deprem bölgesine gönderdiklerini açıkladı.  Silajların maddi değeri  104.000 tl (yüzdörtbintürklirası ) olup yaklaşık 23.500TL ‘lik nakliye masrafına da ayrıca katlanılmıştır. Edinilen Bilgiye göre deprem bölgesine  Uşak DSYB olarak toplamda 127.500 TL’lik yardım yapılmıştır

UŞAK DSYB

Editör: Haber Merkezi