Yüzde 75’i Büyükşehir Belediyesi, yüzde 25’i de üretici katkılı süt otu tohumları, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Binası bahçesinde düzenlenen törenle üreticilere teslim edildi. Törene, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın yanı sıra; Karesi Kaymakamı Metin Arslanbaş, Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, İl Tarım ve Orman Müdürü Erkan Alkan, Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Hasan Çetin, Karesi ve Altıeylül Süt Üreticileri Birliği Başkanı Cihat Şimşek, oda ve birlik başkanları, siyasi parti temsilcileri, muhtarlar ve üreticiler katılım gösterdi.

Balıkesir’in hem tarım hem de hayvancılık sektöründe Türkiye’nin başkenti olduğunu vurgulayan Karesi ve Altıeylül Süt Üreticileri Birliği Başkanı Cihat Şimşek “Kolay olmuyor. Başımızda büyük lider kişiliğiyle Balıkesir’in her alanına dokunan bir Büyükşehir Belediye Başkanımız var. Tarım ve hayvancılık sektöründeki en önemli destek maliyeti düşürmek. Üreticilerimize sağlanan desteklerden dolayı Yücel Başkanımıza teşekkür ederiz.” dedi.

BÜYÜKŞEHİR HER YIL DAHA FAZLA ÜRETİCİYE ULAŞIYOR

944 Milyon TL’lik Tarımsal Destekleme Ödemeleri Hesaplara Aktarılıyor! 944 Milyon TL’lik Tarımsal Destekleme Ödemeleri Hesaplara Aktarılıyor!

Balıkesir’in; hem tarımda hem de hayvancılıkta önemli bir paya sahip olduğunu söyleyen Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Hasan Çetin “Tarım ve hayvancılık ayrılmaz bir bütün. Bu yüzden bütün yetiştiricilerimiz aynı zamanda iyi birer çiftçiler. Büyükşehir Belediyemiz her geçen yıl daha fazla üreticiye ulaşarak ryegrass tohumu dağıtım törenini geleneksel hale getirdi. Ryegrass olmazsa olmazlarımızdan bir tanesi. Başkanımız Yücel Yılmaz başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.