Memur ve Emeklinin Zam Oranı Belli Oldu! Memur ve Emeklinin Zam Oranı Belli Oldu!

Yaylada ailesi ile birlikte hayvancılık ile ilgilenen ve çobanlık yaptığı sürede aynı zamanda derslerini çalışan 14 yaşındaki Muhammet Halil Yazar, İstanbul Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi’ni kazandı.

Sadece bir soruyu yanlış yapan ve birinciliği kaçıran Muhammet, yine elinde kitap hayvanların peşinde ders çalışmayı bırakmıyor. Üniversite sınavında da aynı başarıyı göstermek isteyen Muhammet’in en büyük hedefi ise iyi bir cerrah olmak.

‘’Telefonum Yok, Televizyonu Kaldırdım’’

Yayla hayatının zor olduğunu aktaran Muhammet Halil Yazar, “Yine de bu işi yapıyoruz ve zevk alıyoruz. Keçiler ve ineklerimiz var. Bizim rızkımız buradır. Bir de kasabımız var. 43 tane düvemiz var. Onları büyütüp kestikten sonra kasapta satacağız. Ben LGS’den 494 puan aldım. Bir yanlışım var oda fenden. O soru kolaydı ama ben dikkat etmedim. Başarımın sırrı ailem. Ailem benimle ilgilendi. Telefonum yok ve televizyonu da kaldırdım. Öğretmenlerim benimle çok ilgilendi. Adil hocam Elazığ’a gidip benim istediğim kaynak ve kitapları alıyordu. Bende çalışıyordum” dedi.

Editör: Haber Merkezi