Ciğerleri sarsan bu korkunç afeti atlatmamışken ardından Elbistan merkezli 7.6 büyüklüğünde ikinci deprem yaşandı. Benzerliği görülmeyen bu felakette binlerce can hayatını kaybetti.

80. Saatte 2 mucize gelişme yaşandı, 9 yaşındaki Zeynep Polat ve babası Feyzullah Polat Kurtarıldı.

Bayram Tatilinde Yurt Genelinde Hava Durumu Nasıl Olacak? Bayram Tatilinde Yurt Genelinde Hava Durumu Nasıl Olacak?

Gece gündüz demeden enkaz başında görev yapan ekipler yıkılan binanın enkazından 78 saat sonra Hatice İğde ve 2 çocuğunu sağ olarak kurtardı. Anne ve 2 çocuğun enkazdan çıkarılmasına yardımcı olan AFAD görevlisi ise, “Hayatımın en güzel günüydü. 15 saattir bunun için çabalıyoruz, hep beraber biz buradayız devlet olarak milletimizin yanındayız.” dedi.

77. Saatte Adıyaman’da 36 yaşındaki Yılmaz Çetin arama kurtarma ekipleri tarafından sağ olarak kurtarıldı.

75. Saatte 3 mucize ile enkazdan üç kişi daha çıkarıldı.

72. Saat sonra Elbistan’da 3 kişilik aile enkazdan kurtarıldı, Ekipler İbrahim Ali (50), Ahmet Ali (22) ve Muhammet Ali’yi (15) depremden 72 saat sonra 4 katlı binanın giriş katından 8 saat süren çalışma ile sağ bir şekilde çıkarıldı.

72. Saatte mucize bir gelişme yaşandı, 79 yaşındaki Hasan Yüce binadan ambulansa kadar bir görevlinin sırtında taşındı, üşümemek için ayağına sürünerek bulduğu bez parçalarını dolayarak ısındı.

71. Saatte ise gelen mucize Bekir Amca, Bekir Yıldırım oldu. Gaziantep’te enkaz altında 75 yaşındaki Yıldırım arama kurtarma ekipleri tarafından kurtarıldı.

70. Saatte 20 yaşındaki Abdullah sağ bir şekilde kurtarıldı.