Millet İttifakı’nın Ortak Politikalar Metni için,” Öyle abuk sabuk şeyler yazmışlar ki, Allah’tan korkun” diye söyleyen Kirişci, “Ürünlerin fiyatını önceden açıklayacağız diyor. Ekmediğiniz veya ekip de nasıl olacağını, hangi maliyet unsurlarıyla karşılacağınızı bilmediğiniz ürünlerle nasıl fiyat vereceksiniz? Bir akıl tutulması ve bu şekilde çalakalem yazılmış” dedi.

Ardından, Kirişci, “Her türlü emtia fiyatlarıyla ilgili bir rahatlama koridoru olarak adlandırabileceğimiz bir koridor inşa edildi. Bu koridordan geçen toplam gemi sayısı 690 ve buradan geçen tahıl başta olmak üzere gıda ürünleri miktarı da 19,1 milyon ton. Burada aslan payını, savaşa alkış tutarak, Ukrayna’nın yanında yer aldığını ifade ederek Ukrayna’ya gaz verenler, hem de ‘Açlıkla mücadele adı altında kendi kapılarımızı kapatıyor, ihracat yasağı getiriyoruz’ diyen Avrupa, yüzde 53 gibi önemli bir pay aldı” ifadelerini kullandı.

Üretimimize İlişkin Daha Güzel Günler Bizleri Bekliyor

FIRTINALI BİR YAŞAM: CAVİT ÇAĞLAR FIRTINALI BİR YAŞAM: CAVİT ÇAĞLAR

Gübre fiyatlarının geçen yılın aynı dönemine göre gerilediğine vurgu yapan Kirişci, “Bu bizim üretim maliyetlerimizi inşallah aşağı çekecek ve üretimimize ilişkin daha güzel günler bizleri bekliyor olacak” dedi.