Kirişci, Yusufeli Barajı ve HES’te incelemelerde bulundu, Kirişci konuşmasında: ”Çoruh'un incisi Yusufeli Barajı  Türkiye Yüzyılı'nın enerjisini üretecektir. Şu ana kadar 73,16 milyon metreküp su depolanmış ve su seviyesi 73 metreye yükselmiştir. Yusufeli Barajı'nda elektrik üretimine bu yılın aralık ayında veya 2024 yılı şubat ayında tam kapasiteyle başlanması planlanmaktadır” dedi.

Artvin ilinin Yusufeli ilçesine giden Vahit Kirişci, Yusufeli Barajında açıklamalar gerçekleştirdi,” Yusufeli Barajı ve HES projesiyle Türkiye Yüzyılı'nın enerjisini üretecektir. Türk mühendislerinin akıl teri olan Yusufeli Barajı'nda elektrik üretimine bu yılın aralık ayında veya 2024 yılı şubat ayında tam kapasiteyle başlanması planlanmaktadır.” dedi.

Milli Parklar Ve Tabiat Parklarını Bayramda 3 Milyona Yakın Kişi Ziyaret Etti! Milli Parklar Ve Tabiat Parklarını Bayramda 3 Milyona Yakın Kişi Ziyaret Etti!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Yusufeli Barajı ve HES’in 22 Kasım 2022 tarihinde hizmete alındığını söyleyen Kirişci, “uzun ve zorlu bir sürecin ardından tamamlanan projenin inşaat, elektromekanik, kamulaştırma, yeniden yerleşim ve diğer faaliyetlerin maliyetleri ile toplamda 34 milyar liraya mal oldu. Türkiye'de son 20 yılda rekor sayıda su depolama tesisi inşa edildi. AK Parti hükümetlerinin ilk günden itibaren su kaynaklarının sürdürülebilir ve verimli şekilde kullanılmasına önem veririz.” ifadesini kullandı.