Protokol kapsamında, Birliğin Susurluk Ömerköy'deki Gebe Düve evinde yetiştirilip tohumlanan düvelerin, üreticiler tarafından satın alınmasında, 1 Milyon TL'ye kadar kullandırılacak uzun vadeli ve sübvansiyonlu yatırım kredilerinde özkaynak katkısı aranmayacak.

Büyükşehir’den 5 Yılda 52 Bin Üreticiye Destek! Büyükşehir’den 5 Yılda 52 Bin Üreticiye Destek!

Protokolden yararlanmak isteyen üreticilerin, 1 yıldır Birliğine üye olmaları, alacağı hayvanları barındırabilecek barınağa (ahıra) sahip olması, işletmesinin bulunduğu yerde ikamet etmesi, asgari son 2 yıldır faal olarak büyükbaş süt hayvancılığı yapıyor olması, süt satışını asgari 6 aydır Birliği aracılığı ile yapıyor olması gerekiyor.

Protokol kapsamında üreticilere kullandırılacak kredilerin teminatı olarak, kredi ile alınan hayvanların rehni ile birlikte 2 (iki) gerçek/tüzel kişinin kefaleti ve üreticinin süt ve destekleme bedellerinin temliki alınacak.

Protokolden yararlanmak isteyen üreticiler, öncelikle Balıkesir İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliğine başvuruda bulunması gerekiyor. Birliğin yapacağı çalışmanın ve onayın ardından başvuru listeleri Birliğince Bankaya iletilecek.

Editör: Haber Merkezi