Tekstil Fabrikaları İstihdam Sağlıyor

Orgeneral Çetin'in ziyaretinden sonra Mardin'de devlet teşviklerinden yararlanarak kurulan tekstil fabrikaları yüzlerce kişiye istihdam sağladı. 2024 Ocak ayı itibarıyla sayıları 470'e ulaşan tekstil fabrikaları sayesinde Mardin, Güneydoğu'da en fazla ihracat yapan 2. şehir konumuna yükseldi. 2024 Ocak ayında 78 milyon dolar ihracat gerçekleştiren Mardin, tekstil sektöründe önemli bir merkez haline geldi.

Organize Sanayi Bölgesi Doldu

Artan yatırımlar ile Mardin Organize Sanayi Bölgesi (OSB) doluluk oranı yüzde 100'e ulaştı. OSB'nin dolması üzerine alan 500 dönüm daha genişletildi ve 6 yeni firma fabrika kurmak için çalışmalara başladı.

Berdan Mardini’de Yatırımcılar Arasında

Orgeneral Çetin'in güven veren açıklamaları sonrası ünlü şarkıcı Berdan Mardini de Mardin'de yatırım yapanlar arasına katıldı. Mardini ve amcası Şahin Karademir tarafından Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) desteğiyle Mardin'de günlük 10 ton kapasiteli gül yağı ve gül suyu fabrikası kuruldu.

Mardin Yatırımcılar İçin Cazibe Merkezi Oluyor

Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin Paşa'nın ziyareti ve artan yatırımlar, Mardin'i yatırımcılar için cazip bir merkez haline getirdi. Tarım, ticaret ve sanayisiyle bölgede öne çıkan Mardin, coğrafi konumu ve genç nüfusu ile yatırımcıların ilgisini çekmeye devam ediyor.

Orgeneral Çetin'in Mardin ziyareti, bölge için bir dönüm noktası oldu. Yatırımların artması ile Mardin'de istihdam ve ihracatta önemli artışlar gerçekleşti. Mardin, yatırımcılar için cazip bir merkez haline geldi ve bölgenin kalkınmasına önemli katkı sağlıyor.

200 Şubesi Bulunan Dev Kuruyemiş Firması İflas Etti! 200 Şubesi Bulunan Dev Kuruyemiş Firması İflas Etti!