İzmir’de Çıkan Orman Yangınında 3 Kişi Hayatını Kaybetti İzmir’de Çıkan Orman Yangınında 3 Kişi Hayatını Kaybetti

Kremlin, "Karadeniz Tahıl Koridoru Anlaşması'nın geçerliliği bugün sona erdi. Rusya'yı etkileyen şartlar yerine getirilirse Rusya hemen anlaşmaya geri dönecektir" açıklamasını yaptı.

Reuters haber ajansının aktardığına göre Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, "Karadeniz Tahıl Koridoru Anlaşması'nın geçerliliği bugün sona erdi. Rusya'yı etkileyen şartlar yerine getirilirse Rusya hemen anlaşmaya geri dönecektir" ifadelerini kullandı. Anlaşmanın Rusya'yı ilgilendiren kısımlarının yerine getirilmediğini, bu sebeple yürürlükten kalktığını iddia eden Kremlin, "Anlaşma, şimdilik durdurulmuştur" açıklamasını yaptı.

Rusya'nın devlet haber ajansı RIA da Rusya'nın Karadeniz Tahıl Koridoru Anlaşması hakkında kısa süre içinde resmi bir açıklama yapacağı bilgisini paylaştı. Ajansın haberine göre, Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zakharova da Rusya'nın tahıl koridoru anlaşmasının tarafları olan Türkiye, Birleşmiş Milletler (BM) ve Ukrayna'yı anlaşmanın uzatılmasına karşı oldukları konusunda bilgilendirdiklerini de açıkladı.

Editör: Haber Merkezi