Dr. Hüseyin Velioğlu Kimdir?

Eski Ankara Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek Genel Müdürü ve uzun yıllar çeşitli görevlerde bulunan Hüseyin Velioğlu, 1958 yılında Of ilçesinde doğdu. Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Zootekni bölümünden 1982 yılında mezun olan Velioğlu, 1999 yılında Ankara Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü'nde doktorasını tamamladı.

İzmir’de Çıkan Orman Yangınında 3 Kişi Hayatını Kaybetti İzmir’de Çıkan Orman Yangınında 3 Kişi Hayatını Kaybetti

Kariyeri boyunca çeşitli önemli görevler üstlenen Hüseyin Velioğlu, Tarım ve Köyişleri Bakanlığı bünyesinde Teftiş Kurulu Başkanlığı Müfettiş Yardımcısı, Müfettiş, Baş Müfettiş olarak görev aldı. Ayrıca Tarımsal Üretim ve Geliştirme Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcılığı, Şırnak İl Müdürlüğü, Tarımsal Üretim ve Geliştirme Genel Müdürü gibi önemli pozisyonlarda bulundu.

2007 yılında TARİŞ Pamuk ve Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifleri Genel Müdürlüğü ile TARİŞ İncir Tarım Satış Kooperatifi Genel Müdürlüğü görevlerini üstlenerek İzmir'e taşındı. Ayrıca Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği Genel Sekreteri olarak da görev yaptı.

Hüseyin Velioğlu'nun geniş ve etkili kariyeri, tarım ve hayvancılık alanındaki uzmanlığı ile tanındı. Geçmişte Ankara Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek Genel Müdürlüğü görevinde de bulunan Dr. Hüseyin Velioğlu'nun vefatı, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş tarafından derin bir üzüntüyle karşılandı. Mansur Yavaş, merhum Velioğlu'na Allah'tan rahmet dilerken, ailesine ve sevenlerine başsağlığı dileklerini iletti.

Cenaze, 22 Ağustos Salı günü Ankara'da Ahmet Hamdi Akseki Camiinde kılnacak öğle namazına müteakip, Bağlum Mezarlığına defnedilecek. 

Editör: Haber Merkezi