TMO’dan ucuz arpa almak isteyen yetiştirici ve üreticilerin 17 Mart tarihine kadar başvuru yapması gerekiyor.

1 Mart tarihinde başlayan  2023 Mart-Nisan dönemi arpa satış başvuruları, 17 Mart’ta sona erecek. Başvurular bireysel olarak veya üretici örgütleri aracılığıyla İl/İlçe tarım müdürlüklerine şahsen yapılacak. Arpa satış fiyatı 5.25 TL/ton olarak açıklandı.

Arpa tahsisi, 2023 Mart ve Nisan aylarını kapsayacak şekilde iki aylık olarak gerçekleştirilecek. Üretici örgütü üyeliği olmayan besici-yetiştiriciler de üretici örgütü üzerinden başvuru yapabilecek.

Resmi Gazete’de Yayımlandı: Tarım ve Orman Bakanlığı’nda 4 İsim Görevden Alındı! Resmi Gazete’de Yayımlandı: Tarım ve Orman Bakanlığı’nda 4 İsim Görevden Alındı!

Doğrudan Satış ve Teslimat Yapılacak

Bazı bölgelerdeki üretici örgütlerinin; ürün bedelinin hayvan sahiplerinden toplanarak TMO hesaplarına yatırılması,  fatura düzenleme, depo, kantar ve taşıma konularında sorumluluk almaması durumunda, üretici örgütleri kanalıyla başvurularını ileten besicilere doğrudan satış ve teslimat da yapılacak.

Uygulamadan faydalanmak isteyen besici ve yetiştiriciler, başvuru evraklarını üretici örgütlerine iletecek, üretici örgütleri de topladıkları bu talepleri ve başvuru evraklarını Tarım ve Orman İl Müdürlüklerine iletecek.

Editör: Haber Merkezi