Tokat ili damızlık sığır yetiştiricileri birliğinin Ipart 2 kapsamında açılan 13’üncü başvuru çağrısında projelerinin kabul edildiğini ifade eden İlhan Köten, “Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumuna (TKDK) sunduğumuz 7,5 milyon değerindeki, süt toplama merkezi projemiz kabul edildi. Proje kapsamında 5 adet süt toplama aracı, süt kalite kontrol cihazlar, jeneratör, otomatik depo yıkama sistemleri alacağız. Tüm üyelerimize ve Tokat hayvancılığına hayırlı uğurlu olsun.” ifadelerini kullandı.

Su Ürünleri Üretiminde Cumhuriyet Tarihinin Rekoru Kırıldı! Su Ürünleri Üretiminde Cumhuriyet Tarihinin Rekoru Kırıldı!

EKİPMANLAR ALACAĞIZ

Birlik olarak Tokat merkez başta olmak üzere Niksar ve Almus ilçelerinde günlük 30 ton süt toplayıp pazarladıklarını kaydeden Tokat Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı İlhan Köten, “Buralarda süt toplama merkezlerimiz var, araçlarımız var. Daha iyi şartlarda daha profesyonel ve hijyenik şartlarda süt toplamak için gerekli olan alet ekipman ve araçlarımızın yenilenmesi ile alakalı TKDK il kurumumuza verdiğimiz projemizin onaylanması bizleri ziyadesiyle mutlu etmiştir.” şeklinde konuştu.

SÜTTE KONTROLLER TİTİZLİKLE YAPILACAK

Köten, “Bu yeniliklerle birlikte Tokat’taki üyelerimize ve üreticilerimize daha kaliteli hizmet vermeyi amaçlıyoruz. Ayrıca birliğimize ait bir süt ve süt ürünleri satış mağazamız var. Burada sattığımız ürünlerimiz zaten son derece hijyenik ve doğal ürünlerdir. Bu projemizin onaylanması ile birlikte süt ve süt ürünlerimizin kontrolleri daha fazla titizlik ile yapılacaktır. Bu projenin hazırlanmasından onaylanmasına kadar emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum. Projemiz ilimize, üreticilerimize hayırlı uğurlu olsun” temennisinde bulundu.

AVRUPA BİRLİĞİ PROJESİ

Ipard- II programı hakkında da bilgi veren İlhan Köten, “IPARD, Avrupa Birliği'nin Ortak tarım Politikası, Kırsal Kalkınma Politikası ve ilgili politikalarının uygulanması ve yönetimi için uyum hazırlıklarını ve bu kapsamda politika geliştirilmesini desteklemeyi amaçlamaktadır.” dedi.

Editör: Haber Merkezi