Anadolu İzlenimleri Dergisi ve Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi İşbirliği ile düzenlenen” Ülken İçin Üret” paneli Ankara da gerçekleşti.  Programa Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Dr. Nihat Pakdil,  A. Ü. Rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar, FAO Orta Asya Alt Bölge Koordinatörü ve Türkiye Temsilcisi Viorel Gutu, A.Ü Ziraat Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Hasan Hüseyin Atar, Tarım ve Orman Bakanlığı Rehberlik ve Teftiş Kurulu Başkanı Recep Semiz, TİGEM Genel Müdürü Hasan Gezgiç, Bitkisel Üretim Genel Müdürü Mehmet Hasdemir, Su Yönetimi Genel Müdürü Afire SEVER, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Teşvik Uygulama ve Yabancı Sermaye Genel Müdürü Dr. Mehmet Yurdal ŞAHİN, Et ve Süt Kurumu Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Kalkan,   TAGEM Genel Müdür Yardımcısı Şerafettin Çakal, HAYGEM Genel Müdür Yardımcısı Ramazan Koçak, , TÜRKİYEM-BİR ( Türkiye Yem Sanayicileri Birliği) Başkanı M.Ülkü KARAKUŞ, FAO Türkiye Temsilci Yardımcısı Dr. Ayşegül SELIŞIK, Ziraat Bankası Tarım Bankacılığı Bölüm Başkanı Engin ÇEKİCİ, TSÜAB (Tohum Sanayicileri ve Üreticileri Alt Birliği) Yönetim Kurulu Başkanı Yıldıray GENÇER, Ankara İl Tarım ve Orman Müdürü Bülent Korkmaz,  yanı sıra  çok sayıda Akademisyen, çiftçi ve öğrenci katıldı.

Tokat'ta Kuraklık Alarmı! Tokat'ta Kuraklık Alarmı!

Programda açılış konuşması yapan,  Anadolu İzlenimleri Genel Yayın Yönetmeni Muhammet Oluklu: “ Üretmenin kıymetli olduğunu, gıdanın ise her geçen gün öneminin artarak devam ettiğini söyledi.”

Daha sonra konuşma kürsüsüne gelen FAO Orta Asya Alt Bölge Koordinatörü ve Türkiye Temsilcisi Viorel Gutu ise: “Bu programın yapılmasında emeği geçen Anadolu İzlenimlerine teşekkür ederek, bu tarz projelere her zaman destek olmaya hazır olduklarını dile getirdi.”

A. Ü. Rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar ise:” Gıdanın her geçen gün önem arz ettiğini, tarıma ve kırsala daha çok önem verilmesi gerektiğini vurguladı.”

Tarım ve Orman Yardımcısı Dr. Nihat Pakdil ise “ Bakanlık olarak Sen Yeter ki Üret diyoruz, bu programın adı ise Ülken için üret! Doğru yoldayız. Bu programa başta emeği geçen Anadolu İzlenimleri Genel Yayın Yönetmeni Muhammet Oluklu ve şahsında bütün ekibine teşekkür ediyorum. “dedi.

Açılış konuşmalarının ardından programa Tarıma değer katanlar ödül töreni ile devam edildi. Ödül töreninde A. Ü. Rektörü Prof. DR. Necdet Ünüvar, A.Ü Ziraat Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Hasan Hüseyin Atar,  Tokat DSYB Başkanı İlhan Köten, Hüseyin Zengin – Dollvet , Ferhat Pişmaf Ziraat Bankası Genel Müdür Yardımcısı ödüllerini alırken, medya ödülü ise Çiftçi TV Yönetim Kurulu Başkanı Tarık Çanak’çıya verildi.

Ödül töreninin ardından 3 farklı oturum şeklinde panel gerçekleşti.

1. Oturumda A.Ü Ziraat Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Hasan Hüseyin ATAR Moderatörlüğünde,

Şu panelistler konuşma yaptı.  Ziraat Bankası Tarım Bankacılığı Bölüm Başkanı Engin ÇEKİCİ,  Dr. Ayşegül SELIŞIK FAO Türkiye Temsilci Yardımcısı, TSÜAB (Tohum Sanayicileri ve Üreticileri Alt Birliği) Yönetim Kurulu Başkanı Yıldıray GENÇER, TÜRKİYEM-BİR ( Türkiye Yem Sanayicileri Birliği) Başkanı M.Ülkü KARAKUŞ

2. Oturum Tarım Yazarı, TAGYAD Yönetim Kurulu Üyesi, Assiye YILDIRIM Moderatörlüğünde,  Tarım ve Orman Bakanlığı Bitkisel Üretim Genel Müdürü Dr. Mehmet HASDEMİR, Su Yönetimi Genel Müdürü  Afire SEVER, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Teşvik Uygulama ve Yabancı Sermaye Genel Müdürü  Dr. Mehmet Yurdal ŞAHİN , Akdeniz Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarım Ekonomisi Bölüm Başkanı Prof.Dr. Cengiz SAYIN konuşmaları ile yapıldı.

3. Oturum ise Zootekni Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Bilsay KANCI Moderatörlüğünde,  , Hayvancılık Genel Müdür Yardımcısı Ramazan Koçak, Adana DSYB Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar KAHYA, Atasancak Tarım Genel Müdürü İsmail İlker KOCAER panelistiğinde tamamlandı.

Panelin önümüzdeki günlerde bildirisi yayınlanacak.