119 Milyon TL’lik Tarımsal Destekleme Ödemeleri Hesaplara Aktarılıyor! 119 Milyon TL’lik Tarımsal Destekleme Ödemeleri Hesaplara Aktarılıyor!

Bu kapsamda projenin uygulandığı Adana ilinin Tufanbeyli, Saimbeyli, Feke, Kozan,  Pozantı, Karaisalı ve Aladağ ilçelerinde, hem hayvancılık yapan hem de küçük alanlarda bitkisel üretim yaparak ekonomik değer ortaya çıkarmaya çalışan üreticilere motorlu çapa makinesi, yem kırma ve yem karma makinası dağıtımı yapıldı. Yüzde 70'i hibe şeklinde verilen alet ve ekipmanlar dezavantajlı alanları avantajlı bölgelere çevirirken, küçük işletmelerin tarımsal üretimde refahını artıracak.

Kırsal Dezavantajlı Alanlar Kalkınma Projesi kapsamında 5 ilçede eş zamanlı olarak alet ve ekipman dağıtımı yapılırken, Pozantı ve Karaisalı ilçelerindeki üreticilerin alet ve ekipmanları Adana İl Tarım ve Orman Müdürlüğü bahçesinde düzenlenen program ile hak sahiplerine teslim edildi. Adana İl Tarım ve Orman Müdürü Muhammet Ali Tekin burada yaptığı açıklamada, projenin rakımı yüksek kırsal ilçelerde uygulandığını belirterek, “7 ilçemizin 8 kümesinde bireysel kalkınma kapsamında üreticilerimize yüzde 70 hibe ile 144 adet motorlu çapa makinası, 56 yem kırma ve 16 adet de yem karma makinası dağıtıldı. Dağıtılan alet ve ekipmanların servis hizmetleri de bayiler tarafından verilecek. Üreticilerimiz projeden memnun. Proje kapsamında su tankı, jeomembran havuzlar, sulamaya yönelik destekler devam edecek. Kırsal kalkınma projeleri ile bölgemizde bir hareketlilik meydana geldi. Kırsal dezavantajlı alanları avantajlı hale çevirmek için hem bakanlığımız hem il müdürlüğümüz yoğun bir gayret göstererek çalışmalar yapmaktadır" dedi.

Editör: Haber Merkezi