Uşak Valisi Dr. Turan Ergün, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından düzenlenen buğday tohumu dağıtım törenine katıldı. Törende konuşan Vali Ergün, proje kapsamında 150 ton buğday tohumunun dağıtılacağını belirterek, "Tarım ve Orman Bakanlığımız tarafından uygulanan Tarım Arazilerinin Kullanımının Etkinleştirilmesi Projesi (TAKEP) kapsamında alımı gerçekleştirilen buğday tohumlarını çiftçilerimize dağıttık. Bereketli olsun" dedi.

Projeye katılan çiftçilere sağlanan tohum desteğinin, tarım sektörünün daha etkin ve verimli bir şekilde kullanılması amacına hizmet ettiğini belirten Vali Ergün, üreticilere yönelik yapılan bu desteklemenin tarımsal üretimi artırıcı bir rol oynayacağını ifade etti.

Vali Ergün, açıklamasında devlet ve yerel yönetim iş birliğiyle çiftçilere desteklerin devam edeceğini ve Uşak'ın tarımsal üretimde daha büyük başarılara imza atması için birlikte çalışacaklarını vurguladı. "Üreten çiftçimizin yanında olmaya devam edeceğiz." diyen Ergün, çiftçilere bereketli bir sezon temennisinde bulundu.

Konuşmanın ardından Vali Dr. Turan Ergün ve protokol üyeleri tarafından çiftçilere yüzde 75'i hibe destekli sertifikalı buğday tohumu teslim edildi.

Hububat Alım Fiyatları ve Fark Ödemesi Destekleri Belli Oldu! Hububat Alım Fiyatları ve Fark Ödemesi Destekleri Belli Oldu!

Editör: Haber Merkezi