Küçük Esnafı korumak ve kollamak masrafıyla kamuoyunda Zincir Marketlerin söz konusu, konuyla ilgili Tüketici Başvuru Merkezi Onursal Başkanı Aydın Ağaoğlu bir açıklama yaptı.

Ağaoğlu açıklamasında, ”Küçük esnafın korunup kollanması açısından zincir marketlerin Pazar günleri kapatılması yerinde olacak bir uygulamadır” dedi.

Öte yandan İstanbul Ticaret Odası (İTO) Perakende Komitesi Başkanı Yavuz Altun, Pazar günleri zincir marketler kapalı kalsın, bakkallar açık kalsın önergesinde bulundu.

Sadece marketlerin perakende ürün satmadığını söyleyen Altun, şu sözleri ekledi: ”Bu önerimi daha önce de birçok platformda dile getirmiştim. Çok destek gördü, ancak çok karşı çıkan da oldu. Bu nedenle bir türlü hayata geçmedi. Fakat içinde bulunduğumuz durumun artık bu teklifin hayata geçmesini zorunlu kıldığını düşünüyorum. Bilindiği gibi perakende ürünleri sadece marketler satmıyor" ifadesini kullandı.

Pazar Günleri Zincir Marketler Kapatılsın Bakkallar Açık Kalsın!

Sadece marketlerin değil, bakkallarında ürün sattığını belirten Altun, ”Ancak marketler, o kadar yaygın bir şekilde yurt geneline yayılmış durumda ki; küçük esnafımızın yaşama şansı adeta elinden alınıyor. Bu durumun sadece, ticaret böyle bir şey ya da, serbest piyasa ekonomisi gibi söylemlerle açıklanamayacak kadar ciddi boyutlara ulaştığını düşünüyorum. Artık bu önerimin sosyal denge ve bireysel özgürlükler için kaçınılmaz olduğunu düşünüyorum. Bu nedenle, pazar günleri zincir marketler kapatılsın ve sadece bakkallar açık kalsın’ önerisinde bulunuyorum” dedi.

TMO Kabuklu Fındık Satışlarına Başlıyor! TMO Kabuklu Fındık Satışlarına Başlıyor!