Buğday fiyatlarının üreticiye zarar verecek şekilde henüz açıklanmadığını belirten Özel, “Mayısın sonu geldi, buğdayın fiyatı açıklanmıyor. Üretici zararına satıyor. Buğday için en az kilo başı 15 TL olarak açıklanmalıdır” dedi. Özel, hükümetin bu konuda acilen adım atması gerektiğini vurguladı.

buğday2

Son günlerde kamuoyunda sıkça tartışılan Sokak Hayvanlarını Koruma Yasası'ndaki değişiklikler hakkında da konuşan Özel, başıboş köpek sorununun katliamla çözülmeye çalışılmasını eleştirdi. “Sokak köpeklerinin yaşamını tehdit eden bir kanun ile ilgili endişeler yaşıyoruz. Türkiye'de başıboş köpek sorunu vardır. Bu sorunun çözümü için ekonomiyi bahane ederek canları katletmek niyetinde olanlara sesleniyoruz” diyen Özel, 2020 yılında yapılan hayvan hakları komisyonu çalışmasına dikkat çekti. “Bu kitap çok net. Popülasyonun azaltılması için böyle bir canice öneri yok. AKP'nin de MHP'nin de imzası var bu metinde. Hayvan Hakları Fonu kurulması var bu metinde. Etkili kısırlaştırma, yeni bakımevleri ile bu sorun kısa sürede çözülür. Bu metin sonrasında parmaklarını kıpırdatmadılar. Ne yapalım, bu hayvanları öldürelim diyorlar. Bu yaklaşımın sonuç vermesi imkânsız” ifadelerini kullandı.

Erdoğan’dan Sokak Köpekleri İle İlgili Açıklama: Güvenlik ve Merhamet Dengesi Sağlanacak mı? Erdoğan’dan Sokak Köpekleri İle İlgili Açıklama: Güvenlik ve Merhamet Dengesi Sağlanacak mı?

Cop Sahasi Kapaninca Sokak Kopekleri Ac Kaldi 487183

Ayrıca, 2 Haziran Pazar günü çay üreticisinin yanında olacağını duyuran Özel, çay taban fiyatına tepki gösteren çay üreticisinin sesini duyurmayanlara seslerini duyuracağını ifade etti.

Editör: Haber Merkezi