Küçükbaş hayvan yetiştiren aile, kendilerine verilen 16 koyun 1 koçun sayısını yaklaşık 80’e, 2 gebe inek alan aile ise bu sayıyı 7’ye çıkardı. Şahinbey Belediyesi ailelere vermiş oldukları bu desteklerle ailelerin geçimini sağlayıp çocuklarını okutmalarını destek vermiş oluyor.

Yerli Çoban Kalmadı: Hakkari’ye İran’dan İthal Çoban! Yerli Çoban Kalmadı: Hakkari’ye İran’dan İthal Çoban!

“Sağladığımız desteklerle yetiştirilen hayvan sayısı arttı”

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, ailelere verilen hayvanların sayısının artarak çoğaldığını belirterek, “Serince Köyü’nde 16 koyun 1 koç ve 2 gebe inek verdiğimiz ailelerimizi ziyaret ettik. Bu ailelerimiz kendilerine verilen hayvanların sayısını çoğaltarak ailelerinin geçimini sağlıyorlar. Verdiğimiz desteklerle Şahinbey ilçemizdeki hayvancılığı yaygınlaştırırken diğer yandan da ihtiyaç sahibi ailelerimizin kendi ayakları üstlerinde durmalarını sağlıyoruz. Hayvan yetiştiricilerimize kendilerine verilen hayvanlara gözleri gibi baktıkları ve sayılarını çoğalttıkları için teşekkür ediyorum” dedi.

“Başkanımız sayesinde hayvancılık yapıyoruz”

Başkan Mehmet Tahmazoğlu sayesinde hayvancılık yaptıklarını belirten aileler ise, “Başkanımızın verdiği hayvanlara çok iyi baktık. 17 olan hayvan sayisini çoğaltarak sütünü, yoğurdunu sattık. Sattığımız ürünlerle çocuklarımızı okutup ailemizin ihtiyaçlarını giderdik. Allah, Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu’ndan razı olsun” diye konuştu.