Dağıtım törenine Yalova Vali Yardımcısı Mehmet Bahattin Atçı, İl Tarım ve Orman Müdürü Suat Parıldar, kurum müdürleri, siyasi parti ve STK temsilcileri, şube müdürleri, Çınarcık ve Çiftlikköy İlçe Müdürleri, teknik personel ile çiftçiler katıldı.

Törende konuşan İl Müdürü Suat Parıldar, Yalova'nın sahip olduğu örtü altı kapasitesi ve başta İstanbul olmak üzere büyük kentlere olan yakınlığı göz önünde bulundurularak büyük şehirlerin kışlık sebze ihtiyacının karşılanması hedeflendiğine dikkat çekti.

2 Milyar TL’lik Tarımsal Destekleme Ödemeleri Hesaplara Aktarılıyor! 2 Milyar TL’lik Tarımsal Destekleme Ödemeleri Hesaplara Aktarılıyor!

Parıldar, 2023 yılı sonbahar döneminde yüzde 60 Bakanlığımız yüzde 40 Çiftçi Katkısı olmak üzere 1.845.876 TL bütçe ile uygulanan Kışlık sebze projesi kapsamında; toplamda 275 da alanda uygulanmak üzere 2.425.000 adet Marul (Kıvırcık), Pazı ve Kara Lahana Fidelerini çiftçilerimize dağıtıyoruz" dedi.

Parıldar, 2023 yılı ilkbahar ve sonbahar sebze projeleri ile 140 çiftçimize 965 dekar alanda üretilmek üzere toplam 3.115.000 adet sebze fidesi dağıtmış olduk. Projemizin toplam bütçesi ise 3.474.776 TL'dir" diye konuştu.

Vali Yardımcısı Mehmet Bahattin Atçı ise yaptığı konuşmada Yalova'da çiftçi sayısının diğer illere oranla az olduğunu ifade ederek çiftçilerin kıymetini çok iyi bildiklerini ve üreten çiftçileri büyük bir mutlulukla desteklemeye devam edeceklerini söyledi.

Konuşmaların ardından proje yararlanıcısı çiftçilere fideleri dağıtıldı.