MB Faiz Oranını Sabit Tuttu! Karar Ekonomiyi Nasıl Etkileyecek? MB Faiz Oranını Sabit Tuttu! Karar Ekonomiyi Nasıl Etkileyecek?

Projenin tanıtım etkinliğinde konuşan İzmir Tarım ve Orman İl Müdürü Mustafa Özen İzmir'in tarımsal üretim anlamında Türkiye tarımına 19.6 milyarlık gayri safi milli hasıla ile ciddi bir katkı sağladığını ve tarımsal üretimde öncü şehirlerden olduğunu belirtti.

İzmir'in 6.1 milyon ton tarla bitkileri, 1.7 milyon ton sebze, 1 milyon tona yakın meyve üretimi olduğunu söyleyen Özen “12 bin kilometre yüz ölçümü içerisinde 3.5 milyon dönüm tarım arazisi üzerinde üretim yapıyoruz. Türkiye'nin hiçbir yerinde olmayan 12 ayda 3 ürünün yetiştirilebildiği çok bereketli topraklara sahibiz. Bütün bunların ötesinde bugün de görmüş olduğunuz gibi bu sıcak havaya rağmen 12 ay boyunca bütün sosyal hayatından fedakarlık yaparak üretim yapan 150 bin kıymetli Çiftçi ailesine sahip İzmir.

Bizimde bu fedakar üreticilerimizle birlikte olmak omuz omuza yürümek gibi bir amacımız var. İzmir'in 1.297 Mahallesi'nde tarım teşkilatı olarak ayak izlerimiz var. Gece demiyoruz, gündüz demiyoruz, hafta sonu demiyoruz, çalışıyoruz. Çünkü bizim mottomuz “Tarımın Mesaisi Olmaz." Tarım çiftçinin nazarında sabah 5'te başlar akşam gün batana kadar devam eder. O zaman bizde eğer bu 150 bin üreticinin Müdürlüğü isek onlarla birlikte sahada olmalıyız. Ben bu noktadan 1.756 personelimize özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum" dedi.

Editör: Haber Merkezi