Gıda Denetimleri Yoğunlaştı, Milyonlarca Lira Ceza Kesildi! Gıda Denetimleri Yoğunlaştı, Milyonlarca Lira Ceza Kesildi!

Tariş Zeytin ve Zeytinyağı Birliği Başkanı Hilmi Sürek, yaptığı açıklamada, titiz çalışmalar sonucu belirlenen fiyatla üreticinin haklarını ve ürünün değerini korumayı amaçladıklarını belirtti.

Sürek, Tariş Zeytin ve Zeytinyağı Birliği’nin açıkladığı 295 TL fiyatın piyasada belirleyici olacağını ifade ederek, “Tariş Zeytin ve Zeytinyağı Birliği ülke, bölge ve zeytinyağı üreticileri için önemli bir güçtür. Tariş, her sezon olduğu gibi bu sezon da tüm kaynaklarını ortaklarının ürününü en iyi şekilde değerlendirmek için kullanacaktır. Belirlediğimiz ürün alım fiyatında kooperatiflerimizden gelen fiyat değerlendirmeleri en önemli kriter olurken, rekolte miktarları ile iç ve dış piyasalardaki gelişmeleri de dikkate aldık” dedi.Sürek, 2022-2023 Türkiye zeytinyağı rekoltesinin 421 bin ton ile tarihin en yüksek seviyesine ulaştığını belirterek, bunun ülke ve bölge ekonomisi açısından önemli getirisi olduğunu açıkladı.

Hilmi Sürek, açıklanan fiyatın başta Tariş camiası olmak üzere tüm üreticilere, sektöre ve ülkeye hayırlı olmasını dilediğini de sözlerine ekledi.

Editör: Haber Merkezi