TİGEM Tüm Borçlarını Sıfırladı! TİGEM Tüm Borçlarını Sıfırladı!

Başkan Tutal, Kesecik Mahallesinde bulunan araziye ekilen buğdayların hasadını yaptı.

Belediye Başkanı Mehmet Tutal, ekilen arazilerden elde edilen ürünlerin, belediyeye ait olan Aşevi’nin mutfağı ve kış aylarında sokak hayvanlarının beslenmesinde kullanıldığını kaydetti.

Kesecik Mahallesinde ve Suğla ovasında belediyeye ait olan 270.000 bin m² tarım arazisinde buğday hasadının gerçekleştirdiklerini kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Tutal; “Bugün gerçekleştirdiğimiz ilk hasadımızla birlikte toplanan ürünlerimizi belediyemize ait sıcak yemek ulaştırdığımız Aşevimizde kullanarak yemek olarak ihtiyaç sahibi olan ailelerimize ulaştırıyoruz.

Ülkemizdeki tarımsal üretime katkı sağlamak için gerçekleştirdiğimiz projenin sonuç vermesi bizleri mutlu ediyor. Seydişehir Belediyesine ait olan tarım arazilerimiz Seydişehir tarımının büyük bir bölümünü oluşturmaktadır. Burada ekilen ve hasat edilen birçok tarım ürünleri Seydişehir’imize önemli bir katma değer sağlamaktadır. Bu katma değeri daha da arttırmak adına belediye olarak üzerimize düşen sorumlulukları bir yandan yerine getirirken diğer yandan da kendi arazilerimizi de değerlendiriyoruz.

Aynı zamanda Kuğulu Tabiat parkımız, kuşların göç güzergahında yer aldığı için birçok kuş türünün uğrak noktası konumundadır. Ayrıca kendimizin bakımını gerçekleştirdiği 400 civarındaki kuşlara da hem kış mevsiminde hem de yaz mevsiminde yemeleri için hazırlıyor ve beslenmelerine katkı sağlıyoruz ” dedi.

Editör: Haber Merkezi