Kalp krizi tehlikesi olanlar ve kalp sağlığına dikkat edenler tabaklarından çıkarması gereken gıdalar vardır. En azından bu zararlı besinleri minimum seviyeye düşürmek kalp sağlığını olumlu anlamda etkiler.

Meyveli Soda

Uzmanlara göre meyveli sodalar, bir insanın tüm gün tüketeceği şeker miktarından çok daha fazla şekeri içinde barındırır. Çok sık soda tüketen insanlar daha fazla kilo alma eğilimindedir ve aşırı kilo obez, diyabet, yüksek tansiyon gibi birçok hastalığı tetikler.

İşlenmiş Etler

Sosis, salam gibi işlenmiş gıdalar kalp için en kötü et türleridir. İçinde yüksek miktarda tuz ve doymuş yağ vardır. Bu tür işlenmiş gıdalar kalp krizi riskini etkileyen gıdalardır.

Beyaz Pirinç, Ekmek ve Makarna

Beyaz undan yapılan ekmek, makarna ve pirinç sağlıklı lif, vitamin ve minarellerden yoksundur. Rafine tahıllar hızla vücudun yağ olarak depoladığı şekere dönüşür. Rafine tahıllarda kalp hastalığı ve tip 2 diyabetle bağlantılı olan göbek yağına neden olur.

Pizza

Çoğu paket pizza, kalp krizi riskini arttırabilecek şaşırtıcı miktarda sodyum, yağ ve kalori içerir. Aynı zamanda üstünde yer alan tuz yüklü sucuklar ve sosisler pizzayı kalp krizi riski için daha fazla zararlı hale getirir.

Alkol

Alkol tüketiminde aşırıya gitmek, yüksek tansiyona, kalp yetmezliğine, felçlere ve kilo alımına neden olur. Tüm bunlar ani bir kalp krizi için kaçınılmazdır.

Patates Cipsi

Takviye Gıda Skandalı: 2 Ölü, 100’den Fazla Hasta! Takviye Gıda Skandalı: 2 Ölü, 100’den Fazla Hasta!

Patates cipsi en çok kilo alımına neden olan besinlerden biridir. Sadece doymuş yağ ile ilgili değil aynı zamanda kalp hastalığına da neden olan tuzla kaplıdırlar.