NASA'nın önerdiği bitkiler, evde temiz hava almak isteyenlerin daha az maliyetli çözümü olabilir.

Kahve Bağırsak Kanserinin Nüksetmesini Önleyebilir mi? Kahve Bağırsak Kanserinin Nüksetmesini Önleyebilir mi?

Areka Palmiyesi

Tüm bitkilerde olduğu gibi, Areka Palmiyesi de biyolojik olarak karbondioksit alıp oksijen salacak şekilde tasarlanmıştır. Ancak Areka palmiyesini diğerlerinden ayıran şey, aynı zamanda formaldehit, ksilen ve toluen gibi tehlikeli kimyasalları ortadan kaldırarak bulunduğu ortamı arındırma yeteneğidir.

Kılıç Çiçeği

Kılıç Çiçeği, gece oksijen üretimi ve benzen, formaldehit, trikloroetilen, ksilen ve toluenin çıkarılması yoluyla havayı temizleme yeteneği ile benzersizdir.

Gerbera Papatyası

Gerbera Papatyası, genellikle bahçecilikte dekoratif bir unsur olarak kullanılır. Bununla birlikte Gerbera Papatyası, benzen ve trikloretilen gibi zararlı kimyasalları uzaklaştırırken geceleri yüksek seviyede oksijen üretme kabiliyetiyle de farklıdır. Uyku apnesi ve nefes alma bozukluğu çekenler için faydalıdır, daha iyi uyumak için bu bitkiyi komodinin üzerinde tutabilirsiniz.

Kurdele Çiçeği

Ev bitkisine yeni başlayanlar kurdele çiçeği bitkisi mükemmel bir seçimdir. Basım ve kauçuk endüstrilerinde kullanılan bir çözücü olan karbon monoksit ve ksilen gibi toksinlerle sessizce savaşacaktır. Evcil hayvanınız varsa, bu hayvanlar için toksik olmayan birkaç ev bitkisinden biridir.

Krizantem Çiçeği

Bu güzel çiçekler, genellikle plastiklerde, deterjanlarda ve yapıştırıcılarda bulunan amonyak ve benzen dahil olmak üzere bir dizi toksini filtrelemeye yardımcı olur.