Kırmızı Et Fiyatları Yükselişte! Karkas Kesim Fiyatları Kaç Lira Oldu? Kırmızı Et Fiyatları Yükselişte! Karkas Kesim Fiyatları Kaç Lira Oldu?

Çiğ Süt Yılan Hikayesine Döndü! Üretici Üretimden Çekiliyor!

1 Haziran Dünya Süt Günü’nde Balıkesir Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Hasan Çetin süt üreticilerinin yaşadıkları sıkıntıları Anadolu İzlenimleri Medya’ya anlattı.

Sütün insan sağlığı için önemini, ekonomiye ve toplumsal yaşama katkılarını hatırlamak ve hatırlatmak için her yıl 1 Haziran’ı tüm dünya ‘Dünya Süt Günü’ olarak kutlamaktadır. Hasan Çetin böylesi anlamlı bir günde üreticinin mağduriyetinin giderilmesinin altını çizdi.

Çetin, ‘’ Son 1 ayda yem fiyatlarında ciddi bir artış gözlemlendi. Bizim temennimiz üreticilerimizin alın terinin karşılığını alabileceği bir üretim sistemine geçilmesidir’’ dedi.

‘Genç Nesil Kırsalda Yaşamak İstemiyor’

Önümüzde ki yıllarda hayvancılık sektörünün kaderinin değerlendiren Başkan, ‘’Maalesef genç nesil kırsalda yaşamak istemiyor. Tarım ve hayvancılığa pek sıcak bakmıyor. Bunun ana nedeni köyde yaşadığı büyüklerden bu işin kazandırmadığını görüyor. Durum böyle olunca gençlerimiz bu mesleğe ilgi duymuyor. Bunun çözümü kırsalda yaşayanlara sigorta kolaylığı ve kırsalda yaşamı iyileştirmek için gerekli eğitim, sağlık gibi hizmetlerin iyi bir şekilde almaları gerekiyor. Aksi takdirde kırsaldan kentlere göç oluşuyor’’ ifadesini kullandı.  

Editör: Haber Merkezi