Ankara Halk Ekmek Fabrikası; 7 Başkent Market, 3 Fabrika Satış Mağazası ve 1 Başkent Büfe ile 6.5 milyon Ankaralıya en iyi ve kaliteli hizmeti en uygun fiyatlarla sunmaya devam ediyor.

326 Milyon liralık yöresel ürün satın alındı

Ankara Halk Ekmek Fabrikası, Başkent Marketler için 29’u Ankara’da ve 13’ü kadınların kurucusu olduğu toplam 63 üretici kooperatifi ve birliği ile ÇKS’ye kayıtlı 39 çiftçiden 1300 çeşit yöresel ürün tedarik ederken, Ankara içi ve dışındaki kooperatiflerden bugüne kadar yaklaşık 326 milyon TL’lik yöresel ürün satın aldı.

Başkent Marketler sayesinde Ankara’da 1572 üyeye sahip 29 üretici kooperatifi ve birliğinden istihdam edilen kişi sayısı ise yaklaşık 320’ye ulaştı.

5 yeni Başkent Market’in çalışmalarına başlandı

Ankara Büyükşehir Belediyesi olarak kırsal kalkınmaya büyük önem ve öncelik verdiklerini söyleyen Ankara Halk Ekmek Fabrikası Genel Müdürü Tamer Eski, 7 farklı noktada hizmet veren Başkent Marketler ile ilgili şu bilgileri verdi:

“Ankara Büyükşehir Belediyesi olarak kırsal kalkınmaya büyük önem ve öncelik veriyoruz. Bu kapsamda Nisan 2020 tarihinden itibaren Başkent Market projesini hayata geçirdik. Bugüne kadar 7 tane Başkent Market şubesini hizmete açtık. Burada halkımıza sunduğumuz ürünleri başta Ankara’nın kadın kooperatiflerinden olmak üzere neredeyse tüm kooperatiflerinden toparlıyoruz. Türkiye genelinde 63 kooperatifte hizmet veriyoruz.

 Çiftçi Kayıt Sistemi’ne dahil olan 39 tane çiftçimizin ürününü satın alarak da raflarımızda yer veriyoruz. Bugüne kadar 1300’ün üzerinde ürünü Başkent Market mağazalarında satışa sunduk. Bunlar hijyenik, kaliteli ve sağlıklı ürünler… Bu kapsamda satışa sunduğumuz ürünlerden elde ettiğimiz 326 milyon liralık geliri çiftçimize aktararak onların yanında durduk ve onlara kaynak sağlamış olduk. Başkent Marketlerimizin sayısını artırmak farklı lokasyonlarda Ankaralılara hizmet vermek amacıyla 5 yeni Başkent Market’in de projelendirme ve yapım aşamasına başladık.”

Çiğ Süt Üretim Maliyeti Düştü: İşte Ayrıntılar! Çiğ Süt Üretim Maliyeti Düştü: İşte Ayrıntılar!

Editör: Haber Merkezi