11 ayın sultanı ramazan ayını hep birlikte idrak ediyoruz. Asrın felaketinde 54. günü geride bıraktık. Yaralar devlet ve millet birlikteliği ile sarılmaya devam ediyor. Deprem sonrası depremin yaşandığı illerde tarımda ki sorunlar daha fazla öne çıkmaya başladı...

editör

11 ayın sultanı ramazan ayını hep birlikte idrak ediyoruz. Asrın felaketinde 54. günü geride bıraktık. Yaralar devlet ve millet birlikteliği ile sarılmaya devam ediyor. Deprem sonrası depremin yaşandığı illerde tarımda ki sorunlar daha fazla öne çıkmaya başladı. Her şeyden önce hayat devam ediyor. Üretim devam etmeli. Üretime nasıl yönelmeli? Tarımdaki sorunlar ortadan nasıl kaldırılmalı? Alet ve ekipmanlar konusunda çiftçiye nasıl bir destek verilmeli?

Bu soruların cevapları acil tarafından cevaplandırılarak çözüme ulaştırılmalıdır. Deprem ve sel felaketinin ardından tarımda, üretimde kaybedecek zamanımız hiç kalmamıştır. Bizim güzel Anadolu’muzu daha büyük bir tehlikeli bekliyor. Bu tehlikede bizim güzel Anadolu’muzun güzel insanlarını açlığa ve susuzluğa bırakacak önemli bir durum.

Bu durumların ülkemizde yaşanmaması için bugünden adımlar atılmalı, önlemler bugünden yapılmalıdır. Tarımdaki üretimi artırabilme yollarına gidilebilmelidir. Çiftçiye alın teri ile üretim yapan eli nasırlı üretene destekler daha fazla verilmedir. Anadolu ayağa kalkmalıdır. Tarım bu ülke ve bu topraklar için olmazsa olmazdır. Üreten Türkiye’nin üreten çiftçisi şahlanmalıdır.

Geleceğimiz ve gelecek nesillerimiz üretim yapacak alın teri ile tarlasında, ağılında, mandırasında ve çiftliğinde üretim yapan üreticinin her yönden ekonomisinin düzelip şaha kalkmasıdır. Bizim üretenimizin her ürettiği elin Hansından ve Corçunkinden daha helal ve daha tatlıdır. Kalın sağlıcakla.